Dziś czwarta, ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii).

1. MSZE ŚWIĘTE RORATNIE

Do czwartku włącznie zapraszamy codziennie na roraty o godz. 18:00.

2. WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazją do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość dotyczy wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia.

Nie odprawiamy w tym dniu Mszy Świętej o godz. 18:00.

Na Mszę Świętą w nocy, zwaną w Polsce Pasterką zapraszamy na godz. 22:00 i o północy. Zgodnie z tradycją naszych Ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia.

W czasie Mszy Świętych Pasterskich, po raz pierwszy w naszej parafii, poświęcimy figurki Dzieciątka Jezus, które będą położone w domowych żłóbkach lub pod choinką. Figurki prosimy przynieść do kościoła na poświęcenie w czasie obydwu Pasterek.

3. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

W sobotę, 25 grudnia – uroczystość Narodzenia Pańskiego.

W pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia Eucharystie odprawimy jak w każdą niedzielę; zapraszamy na godz. 8:30, 10:30 i 12:00.

Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej.

W południe można będzie uzyskać odpust zupełny za pobożne przyjęcie przez radio lub telewizję błogosławieństwa papieskiego Urbi et Orbi udzielanego Miastu i Światu.

4. DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według porządku niedzielnego. Serdecznie zapraszamy.

5. CARITAS NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Po Mszach Św. można nabyć świece caritasowe, kartki świąteczne i torby miłosierdzia; to Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii są do nabycia pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

6. ŻYCZENIA

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

7. PODZIĘKOWANIA

Za dobroć, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele parafialne, wyrażamy podziękowania, serdeczne Bóg zapłać.

„Wszystko co polskie jest moje, niczego się wyrzec nie mogę.
Wolno mi być dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie,
ale muszę przyjąć i upokorzenie,
które spada na naród za to, co jest w nim marne.”
Roman Dmowski (1864 – 1939)