Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie.

Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich.

Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

1. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj najważniejszy dzień w kalendarzu liturgicznym. Zachęcamy wiernych do przeżycia tego dnia w chrześcijańskiej radości, w gronie rodziny i najbliższych.

Pierwsza Msza Święta, z procesją wokół kościoła, o godz. 8:00.

Kolejne Msze Św. o godz. 10:30 i 12:00. Dzisiaj nie odprawiamy Mszy Św. o godz. 8:30.

Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za pobożne przyjęcie, choćby tylko przez radio lub telewizję, błogosławieństwa papieskiego Urbi et Orbi udzielanego Miastu i Światu, wystarczy śledzić z uwagą i wiarą sam ryt błogosławieństwa z Watykanu.

2. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę.

Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego, zapraszamy na godz. 8:30, 10:30 i 12:00.

Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Dziękujemy za zrozumienie i okazywaną pomoc.

3. OKTAWA WIELKANOCNA

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Paschy. Z tej racji w piątek nie obowiązuje nas cotygodniowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. NOWENNA PRZED ŚWIĘTEM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Najbliższa niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tzw. niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Przypomnijmy: nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą Świętej Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II mówił o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się miłosierdzia Bożego”.

Codziennie, w czasie Mszy Świętych, odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w następną niedzielę, w święto Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata.

5. OGŁOSZENIA SIÓSTR ZAKONNYCH

Siostry Uczennice Krzyża serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na Świąteczne Spotkanie z Chorymi i Niepełnosprawnymi.

Spotkanie odbędzie się w Wspólnocie Sióstr Uczennic Krzyża w najbliższą sobotę, 23 kwietnia br. w godzinach od 10:00 do 15:00.

Serdecznie zapraszamy na Festyn Charytatywny za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 24 kwietnia br., od godziny 14:00 do 17:00, w ogrodzie przy kościele. Festyn jest jednym z wielu wydarzeń, organizowanych w Polsce w ramach akcji Caritas pod nazwą DZIEŃ DOBRA. Będą występy, kiermasz i wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Osoby, które chcą dołożyć do kiermaszu własne wyroby cukiernicze lub rękodzieło, prosimy o osobisty kontakt z Siostrami zakonnymi ze Świetlicy Nasza Pasterzówka lub telefonicznie (Siostra Michaela, tel. 513123199).

6. PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

Święta Wielkanocne są okazją do wypowiedzenia wdzięczności i życzeń.

Pragnę podziękować za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu, Grupie Korona Maryi dziękuję za dekoracje paschalne.

Dziękuję wszystkim uświetniającym przeżycia Wielkiego Tygodnia, służbie liturgicznej, Panu Organiście, Pani Zakrystiance, wykonującym czytania i śpiewy liturgiczne, dziękuję za życzliwość okazaną w Wielki Czwartek.

Dziękuję osobom zbierającym tacę parafialną oraz Członkiniom Parafialnej Caritas za podjęte dzieło rozprowadzania świec, zbierania darów dla Ukrainy, wspierania potrzebujących pośród nas.

Siostrom zakonnym Uczennicom Krzyża składam serdeczne podziękowania za wszelkie dobro świadczone w naszym kościele i w całej parafii, od prowadzenia Świetlicy dla dzieci, poprzez czynny udział w liturgiach parafialnych, akcjach charytatywnych i wszelkich działaniach podejmowanych dla naszego dobra duchowego.

Serdeczne podziękowania składam osobom dbającym o krzyże przydrożne w parafii, ten na placu przykościelnym i przy ul. Nehringa.

Dziękuję za składane ofiary wspierające naszą wspólnotę, te w świątyni i te wpłacane na konta parafialne.

Dziękuję wszystkim, którzy wsparli dzieło budowy nowego konfesjonału w naszym kościele; naszą wdzięczność wypowiadamy ofiarodawcom i budowniczym.

Pięknie dziękuję za liczne życzenia świąteczne.

Wszystkim pomnażającym dobro w kościele parafialnym i w naszej wspólnocie, bardzo często w sposób cichy i dyskretny, wypowiadam wdzięczność życzeniami: niech Zmartwychwstały Pan spotka Was na drodze codziennego życia tak, jak uczniów idących do Emaus.

7. NOWY KONFESJONAŁ

Jest już nowy konfesjonał. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają to dzieło; naszą wdzięczność wypowiadam ofiarodawcom i budowniczym; serdeczne Bóg zapłać.

Nie uzbieraliśmy jeszcze pełnej kwoty, stąd prośba, by wesprzeć, kto może, to szczególne Miejsce Miłosierdzia Bożego pośród nas. Ofiary prosimy składać w kościele lub wpłacać na parafialne konto bankowe, z dopiskiem „Konfesjonał”.

8. RENOWACJA FIGURY CHRYSTUSA

Z radością informuję, iż figura Jezusa Chrystusa przed kościołem została odnowiona. Przypomnijmy, latem ubiegłego roku ktoś utrącił obie dłonie w figurze Pana Jezusa. Zwróciliśmy się do Szczecińskiego Oddziału Stowarzyszenia Fidei Defensor, które wsparło nas prawnie, a jednocześnie stało się fundatorem dokonanej renowacji historycznej figury Jezusa. Pięknie dziękujemy. Na renowację oczekuje cokół, na którym posadowiona jest figura Jezusa Chrystusa.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz