Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

1. 100. ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA

W poniedziałek, 18 maja, z okazji 100.rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, o godz. 18:00 Msza Święta dziękczynna za pontyfikat Drogiego nam Rodaka oraz nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Będziemy dziękować Bożej Opatrzności za wielki dar długiego pontyfikatu św. Jana Pawła II, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

2. NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je :

  • w tygodniu – po Mszy Św. wieczornej,
  • w niedziele – po pierwszej Mszy Św. porannej.

Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

3. DNI MODLITW O URODZAJE

W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim – dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, zwane dawniej dniami krzyżowymi. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

4. NOWENNA PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚW.

  • W piątek, 22 maja, rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Jest to okres bezpośredniego przygotowania na przyjęcie darów Ducha Świętego.
  • Do wspólnej modlitwy, codziennej, zapraszamy szczególnie młodzież pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania.
  • Osoby uczestniczące w tej nowennie odprawianej publicznie mogą uzyskać odpust.

5. PRZYPOMNIENIE I ZACHĘTA

Wszystkim, którzy nie przyjęli Komunii Świętej wielkanocnej przypominamy, iż obowiązek wynikający z przykazania kościelnego należy spełnić do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, do niedzieli 7 czerwca br.

6. PODZIĘKOWANIA

Istniejąca sytuacja sprawia, że parafia ma bardzo ograniczone środki na utrzymanie. Dziękujemy wszystkim, którzy w poczuciu odpowiedzialności za naszą wspólnotę parafialną, w ramach swoich możliwości, dokonują dobrowolnych wpłat przeznaczonych na tacę za pośrednictwem konta parafialnego, na nasze funkcjonowanie. Serdeczne Bóg zapłać.

7. NOWE TABERNAKULUM

  • W minionym tygodniu zamontowano wyzłocone „skrzydła” przy drzwiczkach nowego tabernakulum. Firma, która wykonała nasze zlecenie oczekuje na spłatę naszego zadłużenia za wykonane dzieło. Dziękujemy za wszelkie ofiary dotychczas złożone na ten cel i prosimy, w ramach swoich możliwości, o kolejne wpłaty.
  • Uroczyste poświęcenie tabernakulum odbędzie się w dniu odpustu parafialnego, w sobotę 20 czerwca br. Wówczas rozświetli się stała iluminacja wokół nowego tabernakulum. Wpłaty przyjmujemy w zakrystii lub poprzez parafialne konto internetowe (Bank Pekao S.A. 46 1240 1864 1111 0000 2206 1283).

Błogosławionej niedzieli i pięknego tygodnia!

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz