Uroczystość Bożego Ciała została ustanowiona przez papieża Urbana IV w 1264 r.

Za każdym razem procesja eucharystyczna przypomina, że Boga nie powinniśmy ograniczać do czterech ścian kościoła czy kaplicy. On żyje między nami. Jest zainteresowany życiem, które prowadzimy i nie musimy przed Nim udawać, że jest lepiej niż jest naprawdę. Kiedy borykamy się w nierównej walce o życie przesiąknięte Ewangelią, nie pozostawia nas samych sobie. Daje, na szczęście, Ciało i Krew w Eucharystii.

W procesjach, w czasie których celebrans niesie Najświętszą Eucharystię poza kościół, wśród uroczystych obrzędów i śpiewów, lud chrześcijański składa publiczne świadectwo swej wiary wobec Najświętszego Sakramentu.

W Boże Ciało za udział w procesji, za odmówienie bądź odśpiewanie modlitwy „Przed tak wielkim Sakramentem”można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za osobę zmarłą; odpustu nie można ofiarować za inną osobę żyjącą.

1. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

Dzisiaj Kościół obchodzi doroczną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało..

Msze Św. odprawiamy o godz. 8:30 i o godz. 10:30 z tradycyjną procesją eucharystyczną.

Trasa procesji – z kościoła udamy się na ulicę Nehringa do przydrożnego krzyża i powrót do kościoła tą samą trasą.

Ołtarz I – na ul. Nehringa w pobliżu nr 35 (rodzice dzieci komunijnych i rocznicowych z Siostrą Heleną);

Ołtarz II – przy krzyżu na ul. Nehringa (rodzice dzieci ze Świetlicy „Pasterzówka” z Siostrą Michaelą);

Ołtarz III – przy ul. Nehringa 12 (Sybiracy, Caritas i sąsiadujący mieszkańcy ul. Nehringa);

Ołtarz IV – na placu kościelnym (panie z Żywego Różańca z Siostrą Ireną).

Dziś jest obowiązek uczestnictwa we Mszy Św.; natomiast nie ma obowiązku uczestnictwa w samej procesji. Z kolei, uczestnictwo w samej w procesji nie zastępuje obowiązkowego w tym dniu udziału we Mszy Św.

Oktawa Bożego Ciała – do następnego czwartku, codziennie, po Mszy Św. wieczornej, procesja eucharystyczna wokół kościoła.

2. PODZIĘKOWANIA

Dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali dekoracje poszczególnych ołtarzy, a także pomogli w zorganizowaniu procesji;

Dziękuję Szafarzom, Ministrantom, Asyście, Panom niosącym baldachim i przywożącym brzózki, Panu Organiście, Siostrom zakonnym dzieciom sypiącym kwiatki;

Dziękuję Policji za zabezpieczenie naszej procesji;

Dziękuję wszystkim, którzy udekorowali okna swoich mieszkań; pięknie dziękuję Rodzinie sumiennie i systematycznie dbającej o przydrożny krzyż przy ul. Nehringa;

Wszystkim praktykującym wiarę w naszym kościele dziękuję za ofiary składane na tacę lub wpłacane na parafialne konto bankowe, wdzięczne podziękowania za wsparcie projektu budowy nowego konfesjonału;

Gościom i Parafianom wypowiadam słowa wdzięczności, serdeczne Bóg zapłać.

3. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa.

W niedziele – bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 10:30.

W dni powszednie – po Mszy Świętej wieczornej.

4. BIERZMOWANIE

W dniu Odpustu Parafialnego, który w tym roku przypada w sobotę, 25 czerwca, młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania.

Dorośli, którzy nie przyjęli tego sakramentu proszeni są o kontakt z ks. proboszczem.

5. PODZIĘKOWANIA

Dziękuję Policji za zabezpieczenie naszej procesji;

Gościom i Parafianom wypowiadam słowa wdzięczności, serdeczne Bóg zapłać.

6. CARITAS NA WAKACJE

Tradycyjnie w okresie letnim Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizuje kolonie i półkolonie dla dzieci z rodzin wielodzietnych, ubogich i zagrożonych patologią. Akcja pod hasłem „LATO 2022”, która stanowi szansę wyjazdu dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić odpowiednich warunków wypoczynku.

Kwesta przykościelna jest najważniejszym źródłem finansowania tej akcji, dlatego w naszej diecezji zostanie ona przeprowadzona we wszystkich parafiach przez dwie kolejne niedziele – 19 i 26 czerwca br.