1. MARYJNY MAJ

Miesiąc maj, to czas, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Zbawiciela.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy:

w niedziele i święta – na zakończenie pierwszej Mszy Świętej;
– w dni powszednie – po Mszy Świętej wieczornej.

Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

2. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronuje nam:

W poniedziałek, 16 maja – Święty Andrzej Bobola (1591-1657), jezuicki prezbiter, męczennik, patron Polski. Jezuicki kapłan, gorliwy głosiciel Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i Ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej Ojczyźnie.

3. ROCZNICA URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

4. NAWIEDZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Od najbliższego piątku, 20 maja do 27 maja br. nasz kościół parafialny nawiedzi kopia najstarszego pomorskiego krzyża z XIII wielu wraz z relikwiami Krzyża Świętego, jako kontynuacja duchowego przygotowania do 900-lecia misji rechrystianizacyjnej Świętego Ottona z Bambergu.

Kopia krzyża i relikwie były już w naszym kościele przed 11 laty w ramach „Misji u stóp Krzyża”.

W następną niedzielę podamy szczegółowy program nabożeństw związany z tym archidiecezjalnym nawiedzeniem.

5. PRZED UROCZYSTOŚCIĄ KOMUNIJNĄ

W następną niedzielę, 22 maja o godz. 12:00 przeżywać będziemy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

Osoby nie związane z uroczystością prosimy, by w przyszłą niedzielę uczestniczyć w niedzielnych Mszach Św. o innej porze.

Za przystąpienie do Komunii Świętej lub pobożny udział w uroczystości można uzyskać odpust zupełny w dniu Pierwszej Komunii Świętej.

6. PIELGRZYMKA DO LICHENIA

W sobotę, 28 maja br. odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Lichenia dzieci komunijnych i rocznicowych. Są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy wszystkich chętnych. Koszt 110 zł. Zapisy do 22 maja u Siostry Heleny.

7. ŻYCZENIA

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga jutro, 16 maja obchodzi imieniny. Módlmy się w intencji Dostojnego Solenizanta o szczególne dary nieba.

8. ZACHĘCAJĄCE PRZYPOMNIENIE

Przypominamy o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej do uroczystości Trójcy Najświętszej, do niedzieli 12 czerwca br.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz