• Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
 • W najbliższą sobotę, 20 czerwca doroczna uroczystość odpustowa w naszej parafii – dzień Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Uroczysta suma odpustowa o godz. 18:00. W czasie nabożeństwa zostanie poświęcone nowe tabernakulum. Uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Serdeczne zapraszamy na wspólne świętowanie.

 

1.   OKTAWA BOŻEGO CIAŁA

Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie, do czwartku włącznie, o godz. 18:00, także w jutrzejszy poniedziałek, gromadzić się będziemy w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrować będziemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążymy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wokół kościoła. Zachęcamy do licznego udziału w tej wspólnotowej modlitwie.

 

2.   KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu:

 • w środę, 17 czerwca – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego (1845-1916); zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.
 • w piątek, 19 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia „O Jezu, któremu za miłość do ludzi” zyskamy odpust zupełny. Z racji uroczystości, w piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

3.   ODPUST PARAFIALNY

 • Według kalendarza liturgicznego nasz doroczny odpust parafialny – uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – przypada w najbliższą sobotę, 20 czerwca. Liturgię odpustową będziemy celebrować o godz. 18:00, której przewodniczyć będzie Ks. Biskup Henryk Wejman. Serdecznie zapraszamy na doroczne świętowanie.
 • Na zakończenie liturgii Ksiądz Biskup poświęci obrazki z wizerunkiem Niepokalanego Serca Matki Bożej. Jest to kolorowa fotografia Figury Maryjnej, którą adorujemy w prezbiterium naszego kościoła. Pragniemy, by w naszych domach czczona była Maryja, która patronuje naszej parafii i świątyni. Po liturgii obrazek będzie do nabycia w przedsionku kościoła.

 

4.   NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy:

 • w tygodniu – po Mszy Św. wieczornej,
 • w niedziele – po porannej Mszy Św.

Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

 

5.   POŚWIĘCENIE TABERNAKULUM

 • Uroczyste poświęcenie nowego tabernakulum odbędzie się w dniu odpustu parafialnego. Wówczas rozświetli się przestrzeń wokół tabernakulum.
 • Dziękujemy za ofiary złożone na ten cel i prosimy, w ramach możliwości o kolejne ofiary, które przyjmujemy w zakrystii lub poprzez parafialne konto internetowe.

 

6.   „ZRANIENI W KOŚCIELE”

W gablocie parafialnej znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie Kościoła czynny w każdy wtorek od godz. 19.00 do 22.00. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.

 

7.   WDZIĘCZNOŚĆ I PODZIĘKOWANIA

 • Parafianom oraz praktykującym wiarę w naszym kościele dziękujemy za ofiary składane na tacę. W czasie pandemii, kiedy wszyscy nie wrócili jeszcze do świątyni, każdy rodzaj wsparcia w kościele jest bezcenny. Dziękujemy za wrażliwość i życzliwość.
 • Dziękujemy także tym, którzy nie wrócili jeszcze do kościoła za to, że w poczuciu odpowiedzialności za naszą wspólnotę parafialną, według swoich możliwości, dokonują dobrowolnych wpłat przeznaczonych na tacę za pośrednictwem konta parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać.
 • Dziękujemy za uczestnictwo w czwartkowej liturgii i procesji Bożego Ciała, za odwagę podjęcia wyznania wiary w czasie epidemii. Wiara jest do pewnego stopnia sprawą osobistą, gdyż to my podejmujemy decyzję, czy opowiadamy się za Bogiem. Mamy jednak obowiązek wyznawania jej publicznie i mężnego bronienia. Chrystus Pan wzywa do przyznania się do Niego wobec ludzi. Pamiętajmy, że świat potrzebuje dziś bardziej świadków niż nauczycieli, a my jako chrześcijanie mamy być światłem w pielgrzymce wiary. Szczególnie dziękuję tym, którzy pomogli w zorganizowaniu procesji: ministrantom, asyście i Panom niosącym baldachim. Dziękujemy Panu Organiście, Pani zakrystiance, Siostrom zakonnym oraz wszystkim, którzy udekorowali okna swoich mieszkań. Pięknie dziękujemy osobom dbającym o przydrożny krzyż przy ul. Nehringa. Wszystkim uczestnikom – Gościom i Parafianom – wypowiadamy słowa wdzięczności, serdeczne Bóg zapłać.

 

8.   AKCJA LATO 2020

Caritas Archidiecezji każdego roku, w dwie ostatnie niedziele czerwca, prosi o wsparcie wakacyjnych działań. Przez lata wsparcie było dedykowane na potrzeby najmłodszych. Sytuacja epidemii sprawia, że nasze działania poszerzamy w tym roku wobec seniorów, osób niepełnosprawnych i chorych. Zbiórka na ten cel przez dwie kolejne niedziele, tj. 21.06.2020 r. i 28.06.2020 r.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

 

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

 • Zapraszamy wszystkich do Sanktuarium Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek, 19 czerwca br., gdzie będą miały miejsce szczecińskie obchody Uroczystości Najśw. Serca Pana Jezusa. Modlitwa będzie przebiegała według następującego porządku: o godz. 18.00 odbędą się nieszpory w kościele, następnie procesja eucharystyczna wokół Sanktuarium Najśw. Serca Pana Jezusa, zawierzenie miasta Szczecina i Archidiecezji Najśw. Sercu Jezusowemu i o godz. 19.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.
 • W sobotę, 27 czerwca br., w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 udzieli święceń kapłańskich ośmiu diakonom Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Święcenia kapłańskie przyjmą:
  – Dk. Robert Bałka z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Szczecinie; święcenia kapłańskie przyjmą:
  – Dk. Dariusz Haraf z parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Jastrzębi, diec. tarnowska
  – Dk. Mariusz Justow z parafii pw. św. Jacka w Stepnicy
  – Dk. Łukasz Koliński z parafii pw. św. Józefa w Ińsku
  – Dk. Norbert Kozłowski z parafii pw. św. Mikołaja w Wolinie
  – Dk. Miłosz Paszkiewicz z parafii pw. Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie/Odrą
  – Dk. Jakub Rogowski z parafii pw. Świętej Trójcy w Chojnie
  – Dk. Konrad Sidorow z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Nowogardzie.
  Zapraszamy na uroczystość święceń kapłańskich wszystkich wiernych, w tym szczególnie ministrantów i liturgiczną służbę ołtarza.
 • 27 czerwca br. odbędą się także obchody 48. rocznicy ustanowienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Podczas trwania tej uroczystości zostaną odnowione przyrzeczenia kapłańskie, na które zapraszamy wszystkich kapłanów Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
 • Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska dołączyła do modlitwy „Jasnogórskie Kołatanie”, która przebiega w duchowej jedności z Jasną Górą i przez przyczynę Matki Bożej Jasnogórskiej Królowej Polski, w intencji owocnego dokonania się Beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz o liczne, błogosławione, trwałe owoce tej Beatyfikacji w Kościele i Narodzie Polskim. Zakończenie modlitwy 26 sierpnia br., w Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej Królowej Polski:
 • 14.06 – 21.06 Kościół Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie
  21.06 – 28.06 Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej w Resku
  08.07 – 05.07 Sanktuarium Matki Bożej Brzeskiej w Brzesku
  05.07 – 12.07 Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach
  12.07 – 19.07 Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie
  19.07 – 26.07 Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie
  26.07 – 02.08 Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w Szczecinie
  01.08 – 09.08 Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku
  09.08 – 16.08 Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie
  16.08 – 23.08 Kościół Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie
  23.08 – 25.08 Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w Szczecinie.