Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

Prorok Jeremiasz wskazuje na znak Bożego błogosławieństwa, którym jest pokój, nadzieja w trudnych sytuacjach i sensowne życie. To znaki, które potwierdzają, że idziemy w dobrym kierunku. Natomiast bezmyślna egzystencja bez pamięci o Bogu kończy się klęską. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie to od razu, nieraz potrzeba przejść długą drogę, pełną przeszkód i niepowodzeń. Tak więc szczęście osiąga ten, kto zaufa Bogu i w Nim złoży całą swoją nadzieję. Dzięki temu będzie wolny od wizji, która pozwala mu urządzić się wygodnie, być samowystarczalnym i zagłuszyć w sobie pragnienie nieba.

Wsłuchajmy się w Słowo Boże, które pomoże nam oddzielić chwilowy komfort od prawdziwego szczęścia.

1. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronuje nam:

W poniedziałek, 14 lutego – Święty Cyryl (826-869), mnich i Święty Metody (815/820-885) biskup, apostołowie Słowian, współpatroni Europy. W tym dniu modlimy się szczególnie za narody słowiańskie.

2. WIZYTA DUSZPASTERSKA, KOLĘDA

Do końca lutego trwa kolęda w naszej parafii. Odwiedzamy rodziny, które zgłaszają pragnienie odbycia wizyty duszpasterskiej.

Ustalenia uzgadniajmy w zakrystii lub przez kontakt telefoniczny (nr tel. ks. proboszcza: 601 762 825)

Kolędujemy od poniedziałku do piątku, po wieczornym nabożeństwie, od ok. godz. 19.

3. PODZIĘKOWANIA, ŻYCZENIA, MODLITWA

Słowa wdzięczności wypowiadam wobec Rodzin, które przyjęły kapłana z tegoroczną kolędą. Wdzięczne podziękowania za wszelkie ofiary składane w kościele lub na parafialne konto bankowe. Serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.

W ostatnim czasie odeszli do Pana kolejni parafianie. Prośmy, aby Dobry Bóg uwolnił ich od wszelkiego zła i obdarzył wiecznym pokojem.

„Nie ma sensu gromadzić bogactw,
jeśli pewnego dnia umrzemy.
To, co musimy gromadzić,
to miłosierdzie, zdolność do dzielenia się,
nie pozostawania obojętnym na potrzeby innych.”
(papież Franciszek)

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz