Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

1.  ZACHĘTA WYBORCZA
Kierujemy zachętę wyborczą do ludzi wierzących w odniesieniu do obywatelskiego prawa i obowiązku udziału w wyborach prezydenckich. W wyborze kandydata powinniśmy kierować się chrześcijańską etyką i Katolicką Nauką Społeczną, w świetle których chrześcijanin – katolik jest w stanie łatwiej wskazać właściwą osobę do najważniejszych funkcji w zakresie rozumnej troski o dobro wspólne Narodu i Państwa.
Intencja modlitewna: „Boże, błogosław Polskę. Błogosław tego Kandydata, którego dziś wybiorę i tego, którego nie chcę na Urzędzie Prezydenta. Błogosław podobnie myślących jak ja oraz tych, którzy zakreślą innego Kandydata. Panie, daj nam wszystkim Mądrość, byśmy poznawszy wyniki wyborcze uznali Twoje pierwszeństwo nad nami i nad wszystkim, co wokół.”

2.  NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas nowenny o godz. 18:00 prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach.
Msza Św. wieczorna w intencjach, z którymi przychodzimy do kościoła.

3.  NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z GÓRY KARMEL
W czwartek, 16 lipca – wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w Słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.

4.  KALENDARZ LITURGICZNY
W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek, 13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
– w środę, 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

5.  OBRAZEK MARYJNY
Polecamy obrazki z wizerunkiem Niepokalanego Serca Matki Bożej. Wizerunek figury Maryi został poświęcony w czasie odpustu parafialnego. Jest to kolorowa fotografia Figury Maryjnej, którą adorujemy w prezbiterium naszego kościoła. Pragniemy, by w naszych domach czczona była Maryja, która nam patronuje.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska dołączyła do modlitwy „Jasnogórskie Kołatanie”, która przebiega w duchowej jedności z Jasną Górą i przez przyczynę Matki Bożej Jasnogórskiej Królowej Polski, w intencji owocnego dokonania się Beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz o liczne, błogosławione, trwałe owoce tej Beatyfikacji w Kościele i Narodzie Polskim:
12.07 – 19.07 Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie
19.07 – 26.07 Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie
26.07 – 02.08 Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w Szczecinie
02.08 – 09.08 Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku
09.08 – 16.08 Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie
16.08 – 23.08 Kościół Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie
23.08 – 25.08 Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w Szczecinie

Rozpoczęła się rekrutacja na studia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. W roku akademickim 2020/2021 zapraszamy na tradycyjne kierunki:
– Teologia (jednolite studia magisterskie), specjalność nauczycielska – specjalność skierowana do osób, które chcą pracować jako katecheci i nauczyciele religii w szkołach,
– Familiologia (studia pierwszego stopnia), specjalności: asystent rodziny i profilaktyka społeczna,
– Familiologia (studia drugiego stopnia), specjalności: poradnictwo psychospołeczne, rodzinne i mediacja,
W roku akademickim 2020/2021 pojawiają się również w naszej ofercie nowości:
Nowa specjalność w ramach kierunku teologia: komunikacja interpersonalna i społeczna – specjalność skierowana dla osób, które chciałby poznać teologię i jednocześnie zdobyć wiedzę i umiejętności do liderowania oraz prowadzenia grup, wspólnot i stowarzyszeń w Kościele,
– Studia podyplomowe Kierownictwo duchowe (2 semestry) – skierowane do osób, które zajmują się lub są zainteresowane duchowością oraz prowadzeniem osób w procesie rozwoju duchowego,
– Studia podyplomowe Ochrona małoletnich w Kościele katolickim (2 semestry) – studia pozwalające na zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji pomocnych w pracy z młodzieżą oraz w różnych formach działania na rzecz ochrony osób małoletnich w Kościele i społeczeństwie.
Szczegółowe informacje na stronie facebookowej Wydziału Teologicznego oraz stronie internetowej www.teo.usz.edu.pl

Uprzejmie informujemy, że XXXVI Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny poprzez udział przedstawicieli poszczególnych służb pielgrzymkowych. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania poprzez facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach od 25 lipca do 13 sierpnia br. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka

Uprzejmie informujemy, że Piesza Pielgrzymka ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny poprzez udział przedstawicieli poszczególnych służb pielgrzymkowych. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania poprzez facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie www.mysliborska.com.pl oraz na portalu społecznościowym www.facebook.com/mysliborska/.

Jesienią ubiegłego roku powstała 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej, która dała się już poznać z niesienia pomocy potrzebującym, organizacjom pozarządowym i gminom w walce z pandemią. Zachęcamy wszystkich do wstępowania w szeregi tej formacji. Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej nie koliduje z nauką czy pracą zawodową. Chętnych zapraszamy do najbliższej miejscu zamieszkania Wojskowej Komendy Uzupełnień.