Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

1. NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je :

 • w tygodniu – po Mszy Św. wieczornej,
 • w niedziele – po pierwszej Mszy Św. porannej.

Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

2. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronują nam:

 • w środę, 13 maja – Matka Boża Fatimska; to także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego Wielkiego Rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w Jego święte życie, na Jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszamy na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 18:00.
 • w czwartek, 14 maja – św. Maciej Apostoł (†około 50, według innych 80), jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci. 
 • w sobotę, 16 maja – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

3. KOMUNIA ŚW. W OKRESIE WIELKANOCNYM

 • Choć w tym roku przeżywaliśmy Pamiątkę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w sposób tak niezwykle ograniczony, to jednak głęboko wierzymy, że jest to dla nas wszystkich święty czas.
 • Na wypełnienie przykazania kościelnego dotyczącego przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym jest czas do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, do niedzieli 7 czerwca 2020 roku.

4. USTALENIA NA CZAS EPIDEMII

 • Według przepisów prawa, w czasie nabożeństw, w przeliczeniu na powierzchnię naszego kościoła, mogą przebywać 24 osoby. Serdecznie zapraszamy;
 • Uczestnicy liturgii, w tym służba liturgiczna, powinny mieć zakryte usta i nos przy pomocy części odzieży lub maseczki;
 • Intencje mszalne odprawiamy według przyjętych terminów, kolejne przyjmujemy w zakrystii lub telefonicznie;
 • Sprawy związane z urzędowaniem w Biurze Parafialnym prosimy uzgadniać telefoniczne (nr tel. 601 76 28 25);
 • W trosce o zdrowie i życie, oraz przepisy prawa, odwołane są spotkania przed Pierwszą Komunią i bierzmowaniem. Nowe terminy ustalimy z Rodzicami z chwilą przywrócenia funkcjonowania szkół;
 • Spowiedź Św. w czasie pandemii odbywa się w zakrystii, przed lub po nabożeństwach;
 • W zakrystii jest woda święcona, którą możemy zabrać do naszych domów; polecamy przychodzić z flakonami wody, które poświęcimy.

5. NOWA ODSŁONA STRONY INTERNETOWEJ

 • Z radością ponawiamy wiadomość, iż nasza parafialna strona internetowa otrzymała nową odsłonę. Z nowości, które zamieściliśmy to możliwość odczytania codziennych tekstów mszalnych oraz możliwość zadania pytania lub wyrażenia refleksji dotyczącej naszej wspólnoty.
 • Z dotychczasowych danych wynika, że najczęściej odwiedzane strony to: Ogłoszenia Duszpasterskie, Intencje Mszalne, następnie dane kontaktowe.
 • Niech ten sposób pozostawania w kontakcie z parafią, zwłaszcza w czasie epidemii, nadal informuje, formuje i przybliża nas wzajemnie.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają ten projekt. Serdecznie Bóg zapłać.

6. PODZIĘKOWANIA

 • Istniejąca sytuacja sprawia, że parafia ma bardzo ograniczone środki na utrzymanie. Dziękujemy wszystkim, którzy w poczuciu odpowiedzialności za naszą wspólnotę parafialną, w ramach swoich możliwości, dokonują dobrowolnych wpłat przeznaczonych na tacę za pośrednictwem konta parafialnego, na nasze funkcjonowanie. Serdeczne Bóg zapłać.
 • Z radością ponawiamy informację, iż w naszym kościele jest nowe tabernakulum. Nie jest to dzieło dokończone, w drugim etapie zostaną dołączone wyzłocone „skrzydła” przy drzwiczkach tabernakulum, które po założeniu stałego podświetlenia nadadzą całości szczególny wygląd. Firma, która podjęła się wykonania całości zlecenia będzie oczekiwać na spłatę naszego zadłużenia. Dziękujemy za wszelkie ofiary dotychczas złożone na ten cel i prosimy, w ramach swoich możliwości, o kolejne wpłaty, by nasze dzieło uwieńczyć do czasu odpustu parafialnego, w czerwcu br., kiedy to zamierzamy dokonać uroczystego poświęcenia tabernakulum. Wpłaty przyjmujemy w zakrystii lub poprzez parafialne konto internetowe (Bank Pekao S.A., nr rachunku 46 1240 1864 1111 0000 2206 1283).

Błogosławionej niedzieli!