Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

1. NIEDZIELA BIBLIJNA

Dziś w całej Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania Słowa Pana.

2. MARYJNY MAJ

Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy:

w niedziele i święta – na zakończenie pierwszej Mszy Świętej;
– w dni powszednie – po Mszy Świętej wieczornej.

Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

3. DZIEŃ POLONII, DZIEŃ FLAGI NARODOWEJ

Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny.

Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania, czy przed domem.

4. UROCZYSTOŚĆ KRÓLOWEJ POLSKI

We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku.

Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności.

Msze Święte odprawimy o godz. 10:30 i 18:00.

Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

5. W PIERWSZYM TYGODNIU MIESIĄCA

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

W środę zmiana Tajemnic Żywego Różańca;

W czwartek modlitwy o uświęcenie kapłanów i nowe powołania kapłańskie i zakonne;

W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30, z okazją do spowiedzi pierwszopiątkowej;

Tradycyjnie w pierwsze soboty miesiąca odwiedzamy chorych i seniorów w parafii. W maju odwiedziny odbędą się tydzień później, 14 maja; prosimy o powiadomienie naszych podopiecznych.

6. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronują nam:

W poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;

We wtorek, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;

W piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.

7. PODZIĘKOWANIA, ŻYCZENIA

Mamy nowy konfesjonał. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli to dzieło; naszą wdzięczność wypowiadamy ofiarodawcom i budowniczym; serdeczne Bóg zapłać.

Nie uzbieraliśmy jeszcze pełnej kwoty, stąd prośba, by wesprzeć, kto może, to szczególne Miejsce Miłosierdzia Bożego pośród nas. Ofiary prosimy składać w kościele lub wpłacać na parafialne konto bankowe, z dopiskiem „Konfesjonał”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

8. PRZYPOMNIENIE I ZACHĘTA

Przypominamy o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej do uroczystości Trójcy Najświętszej, do niedzieli 12 czerwca br.