1. Niedziela Eucharystyczna

• Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.
  • Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, która gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Obecność Chrystusa w monstrancji jest przypomnieniem świętości Ołtarza, gdzie sprawuje się Najświętsza Eucharystia. Tradycyjnie modlić się będziemy w intencjach Kościoła oraz polecimy nasze intencje osobiste.

2. Światowy Dzień Chorego

• W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę.
  • O godz. 18:00 w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii. Sakramentu chorych udzielimy w czasie wieczornej Mszy Świętej. Zadbajmy o to, by nasi chorzy, bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

3. Kalendarz liturgiczny

W tygodniu patronują nam:

• w środę, 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu
  • w niedzielę, 14 lutego – św. Cyryl (826-869), mnich, i św. Metody (między ok. 815-885) biskup; rodzeni bracia, apostołowie Słowian; w 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy.

4. Świeczniki wotywne

Od dzisiejszej niedzieli, w nawach bocznych naszego kościoła, przy obrazach Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Serca Pana Jezusa są świeczniki wotywne, na których rozświetlone świeczki, niosą osobistą intencją ofiarodawcy. Zachęcamy do stosowania dobrze nam znanej praktyki religijnej z innych kościołów i sanktuariów.

5. Podziekowania

• Pragnę podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie naszej świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.
  • Dziękujemy za pierwsze wpłaty na konto „Remont Kościoła”.
  • Dziękuję za ofiary duchowe i materialne. Serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

Komunikaty i informacje Kurii Metropolitalnej

W dniu 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy obchodzić XXIX Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez św. Jana Pawła II 13 maja 1992 r. w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na Jego życie. 11 lutego br. o godz. 12.00 – Msza Święta w intencji chorych w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie (os. Słoneczne) – transmisja przez internet (strona: fatima.szczecin.pl) lub You Tube: Sanktuarium Fatimskie w Szczecinie. 8-12 marca br. – Rekolekcje radiowo-internetowe Apostolatu Chorych o godz. 17.45 w Radio Plus Szczecin (88.9 fm) i na stronie www.apostolatchorych.pl. oraz You Tube: apostolat chorych.

Zapraszamy do udziału w Archidiecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę, która odbędzie się w piątek, 26 marca 2021 r. Jednocześnie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w jedności duchowej poprzez transmisję internetową z Kaplicy Cudownego Obrazu, która będzie na stronie: https://jasnagora.pl/pl/media/na-zywo/kaplica-matki-bozej/.

W grudniu 2020 r. rozpoczął się Rok św. Jakuba. Bazylika Archikatedralna w Szczecinie jest jednym z 48 wyznaczonych w Polsce kościołów stacyjnych, w których można zyskać odpusty związane z obchodami Roku Świętego Jakuba – do 31 grudnia 2021 r. Zapraszamy do korzystania z łaski odpustu oraz wspólnej modlitwy każdego 25 dnia miesiąca za Szczecin, wszystkie urzędy i całą Archidiecezję Szczecińsko-Kamieńską. Będziemy prosić również o łaskę patronatu św. Jakuba nad Szczecinem.

Sekretariat Różańca Pompejańskiego przy Domu Pielgrzyma „Totus Tuus” w Szczecinie ( ul. Rydla 63) – Każdy czas jest dobry, aby przybliżyć Miłosierdzie Boże dla wielu. Pan Jezus od początku przyjścia na świat, z miłości do nas, stał się darem odkupienia. Wdzięczni Jezusowi za wcielenie i Ofiarę Krzyża, wraz z Maryją oddajmy nasze modlitwy za naszych Rodaków, aby łaska Boża przemieniała serca i umacniała w wierze i miłości. Pragnijmy, aby wielu ludzi w obecnym czasie znalazło pokój serca, ufność oraz drogę powrotu do wiary i Kościoła. Temat kolejnej nowenny pompejańskiej: „Maryjo, prosimy wraz z Aniołami i Świętymi, wesprzyj nas w przebłaganiu Boga za grzechy i wyproś Miłosierdzie Boże dla Polaków”. Termin nowenny: od 11 stycznia do 5 marca 2021 r. Dodatkowe informacje o nowennie pompejańskiej można przeczytać na: www.nowennazaojczyzne.pl