Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

1. NIEDZIELA EUCHARYSTYCZNA

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, która gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

„Eucharystia daje życie” –w tym roku z jeszcze większą pobożnością przeżywajmy każdą adorację przed Najświętszym Sakramentem. Pogłębiajmy naszą świadomość, czym tak naprawdę jest Eucharystia i jak powinna ona kształtować nasze chrześcijańskie życie.

Modlić się będziemy w intencji pokoju w Europie oraz polecimy nasze intencje osobiste.

2. XXX ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia.

Msza Święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 18:00.

3. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronuje nam:

W czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.

4. WIZYTA DUSZPASTERSKA, KOLĘDA

Trwa kolęda w naszej parafii. W tym roku odwiedzamy te rodziny, które zgłaszają pragnienie odbycia wizyty duszpasterskiej.

Zapraszamy do zakrystii po niedzielnych lub odprawianych w tygodniu Mszach Św. lub poprzez kontakt telefoniczny (nr tel. ks. proboszcza: 601 762 825)

Kolędujemy od poniedziałku do piątku, po wieczornym nabożeństwie, od ok. godz. 19.

5. PODZIĘKOWANIA, ŻYCZENIA, MODLITWA

Słowa wdzięczności wypowiadam wobec Rodzin, które przyjęły kapłana z tegoroczną kolędą. Wdzięczne podziękowania składam za wszelkie ofiary składane w naszym kościele lub przez parafialne konto bankowe. Serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

W ostatnim czasie odeszli do Pana kolejni parafianie. Prośmy, aby Dobry Bóg uwolnił ich od wszelkiego zła i obdarzył wiecznym pokojem: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech spoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

„Czym się karmisz,
tym żyjesz”.
(s. Krystiana ZSNM)

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz