Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

1. NIEDZIELA EUCHARYSTYCZNA

Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca gromadzimy się wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. „Obecność Chrystusa w monstrancji jest przypomnieniem świętości Ołtarza, gdzie sprawuje się Najświętsza Eucharystia”. Modlić się będziemy w intencjach Kościoła oraz polecimy nasze intencje osobiste.

2. ŚWIĘTO NARODZENIA NMP

W środę, 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

3. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI SZKOLNYCH

Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują. Dlatego w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12:00 pragniemy otoczyć szczególną modlitwą dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole, i pragniemy je pobłogosławić.

4. ZAPROSZENIE SOÓSTR ZAKONNYCH

Siostra Helena i Siostry ze Świetlicy Caritas zapraszają wszystkie dzieci na spotkanie z okazji rozpoczęcia roku szkolnego oraz beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 września od godz. 11:00 do 13:00 w Domu Sióstr. Będzie czas na poznanie się, zabawę, słuchanie Słowa Bożego, wspólną modlitwę i drobny poczęstunek.

5. NOWENNA PRZED BEATYFIKACJĄ

Duchowym przygotowaniem do uroczystości beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia jest trwająca od minionego piątku parafialna nowenna, którą zakończymy w najbliższą sobotę, 11 września.

6. ODWIEDZINY CHORYCH

W najbliższą sobotę, 11 września, od godz. 9:00 odbędą się wrześniowe odwiedziny chorych i seniorów. Prosimy powiadomić naszych podopiecznych.

7. POMOC DLA AFGANISTANU

Dzisiejsza niedziela została ogłoszona w Polsce „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Papież Franciszek: „Proszę wszystkich o dalszą pomoc potrzebującym i o modlitwę, aby dialog i solidarność doprowadziły do ustanowienia pokojowego i braterskiego współistnienia oraz dały nadzieję na przyszłość kraju. W takich momentach historycznych jak ten, nie możemy pozostać obojętni, uczy nas tego historia Kościoła. Jako chrześcijan, ta sytuacja nas zobowiązuje. Dlatego apeluję do wszystkich o wzmożoną modlitwę i post. Modlitwa i post, modlitwa i pokuta. Teraz nadszedł czas, aby to zrobić. Trzeba zintensyfikować modlitwę i post, prosząc Pana o miłosierdzie i przebaczenie.“

W każdym kościele modlimy się dzisiaj o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków oraz o rozwiązanie innych trudnych kryzysów uchodźczych.

Dzisiaj po Mszach Świętych przykościelna zbiórka do puszek na ten cel.

8. NOWE KROPIELNICE

W lipcu br. zamontowaliśmy 2 nowe kropielnice, tzw. aspersoria, umieszczone na obydwu filarach pod chórem. Niech nasza inwestycja przyczyni się do bezpiecznego używania wody święconej, w duchu pobożności osobistej.

9. PRASA KATOLICKA

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; tradycyjnie do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.

Redakcja „Gościa Niedzielnego” przygotowała specjalną edycję „Gościa Extra” poświęconą Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i matce Elżbiecie Czackiej. Od dziś do nabycia z prasą katolicką przy wyjściu z kościoła.

„Na warszawskim bruku zburzonego miasta pozostał Chrystus.
Obalony wprawdzie, niemocny, leżący na swym krzyżu,
ale dłonią pokazujący zburzonej Stolicy niebo,
aby nie przestała wierzyć, iż może się odrodzić.
Jednego tylko potrzeba – nadziei!
Sursum corda!” (w górę serca!)”.
(Prymas Stefan Kardynał Wyszyński)

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz