Drodzy Parafianie i Goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

1. Msze Św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Dzisiaj najważniejszy dzień w kalendarzu liturgicznym. Zachęcamy wiernych do przeżycia tego dnia w chrześcijańskiej radości, w gronie rodziny i najbliższych.

  • Pierwsza Msza Święta o godz. 8:00. Kolejne Msze Św. o godz. 10:30, I 12:00. Dzisiaj nie odprawiamy Mszy Św. o godz. 8:30.
  • Kto uczestniczył w Wigilii Paschalnej powtórnie może przystąpić do Komunii Świętej w Niedzielę Zmartwychwstania, podobnie jak we wszystkie pozostałe dni roku.
  • Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za pobożne przyjęcie, choćby tylko przez radio lub telewizję, błogosławieństwa papieskiego Urbi et Orbi udzielanego Miastu i Światu, wystarczy śledzić z uwagą i wiarą sam ryt błogosławieństwa z Watykanu.

2. Poniedziałek Wielkanocny

  • Jutro Poniedziałek Wielkanocny, obchodzony zwyczajowo jako drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte odprawimy jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 8:30, 10:30 i o 12:00.
  • W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami złożonymi na tacę będziemy wspierać katolickie uczelnie i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

3. Oktawa Wielkanocy

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Paschy. Z tej racji w piątek nie obowiązuje nas cotygodniowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego

  • Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tzw. niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do miłosierdzia Bożego.
  • Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą Świętej Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II mówił o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się miłosierdzia Bożego”.
  • Codziennie, w czasie każdej Mszy Świętej, odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w następną niedzielę, w święto Miłosierdzia Bożego, będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata.

5. Zmiana tajemnic Żywego Różańca

W środę, po wieczornym nabożeństwie, odbędzie się zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nowennę, wieczorną Eucharystię i wymianę tajemnic.

6. Podziękowania

  • Święta są okazją do wypowiedzenia życzeń i wdzięczności. Pragnę podziękować za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu, wspólnocie Korona Maryi dziękuję za stworzone dekoracje paschalne.
  • Dziękuję za życzliwość okazaną w Wielki Czwartek, wszystkim uświetniającym przeżycia Wielkiego Tygodnia, służbie liturgicznej, Panu Organiście, Pani Zakrystiance, wykonującym czytania i śpiewy liturgiczne.
  • Dziękuję zbierającym tacę parafialną.
  • Serdeczne podziękowania składam osobom dbającym o krzyże w parafii, ten na placu przykościelnym i przy krzyżu przydrożnym przy ul. Nehringa.
  • Dziękuję za składane ofiary wspierające naszą wspólnotę parafialną, te w świątyni i te wpłacane na konta parafialne.
  • Pięknie dziękuję za życzenia świąteczne.
  • Wszystkim pomnażającym dobro w kościele parafialnym i w naszej wspólnocie, bardzo często w sposób cichy i dyskretny, wypowiadam wdzięczność życzeniami: niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

Pierwsza Wielkanoc nauczyła nas,
że życie nigdy się nie kończy,
a miłość nigdy nie umiera.
(Katie McGahan)

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz