Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Musimy prosić Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść i przemieniać serca innych oraz podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

1. NIEDZIELA EUCHARYSTYCZNA

Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W trudnym czasie epidemii, 3 maja br. na Jasnej Górze będzie miało miejsce zawierzenie naszej Ojczyzny Matce Bożej Królowej Polski. Także i my będziemy modlić się za wstawiennictwem Maryi, Królowej Polski o opiekę nad nami i pomoc w pokonaniu pandemii. Uczynimy to z głęboką wiarą i nadzieją, że nasza Matka i Królowa, która wyprowadziła nas z wielu narodowych nieszczęść i tym razem okaże się nam Nieustającą Pomocą i Wspomożycielką.

2. TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA

Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych, które odprawiamy: w tygodniu – po Mszy Św. wieczornej, w niedziele – po pierwszej Mszy Św. porannej.

3. ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej, naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

4. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek, 4 maja – św. Florian (+ 304) żołnierz, męczennik, patron strażaków.

♦ w środę, 6 maja – św. Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Dwunastu Apostołów; czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać powołanych do pracy w Kościele, zwłaszcza że w tym tygodniu trwają Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

w piątek – św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski; będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

5. PARAFIALNE USTALENIA NA CZAS EPIDEMII

♦ W czasie każdego nabożeństwa, w przeliczeniu na powierzchnię naszego kościoła, mogą przebywać 24 osoby; Serdecznie zapraszamy;

♦ Osoby uczestniczące w liturgii, w tym służba liturgiczna, powinny mieć zakryte usta i nos przy pomocy części odzieży lub maseczki;

Intencje mszalne odprawiamy według przyjętych terminów, kolejne przyjmujemy w zakrystii lub telefonicznie;

Sprawy związane z urzędowaniem w Biurze Parafialnym uzgadniamy telefoniczne (nr tel. 601 76 28 25);

♦ W trosce o zdrowie i życie, oraz przepisy prawa, odwołane są spotkania przed Pierwszą Komunią i bierzmowaniem. Nowe terminy ustalimy z Rodzicami z chwilą przywrócenia funkcjonowania szkół;

Spowiedź Św. odbywa się w zakrystii, przed lub po nabożeństwach;

W zakrystii jest woda święcona, którą możemy zabrać do naszych domów; polecamy przychodzić z flakonami wody, które poświęcimy.

6. NOWA ODSŁONA STRONY INTERNETOWEJ

Z radością powiadamiamy, iż nasza parafialna strona internetowa ma swoją nową odsłonę. Z nowości, które zamieściliśmy to możliwość odczytania codziennych tekstów mszalnych oraz możliwość napisania zapytania lub refleksji dotyczących naszej wspólnoty.

Z dotychczasowych danych wynika, że najczęściej odwiedzane są strony dotyczące Ogłoszeń Duszpasterskich, Intencji Mszalnych, danych kontaktowych i sakramentów świętych.

Niech ta bliska możliwość pozostawania z parafią kontakcie, zwłaszcza w obecnym czasie, nadal informuje, formuje i przybliża nas wzajemnie.

Dziękujemy wszystkim, którzy pozostają z nami w kontakcie, także w ten sposób. Szczęść Boże.

7. PODZIĘKOWANIA

♦ Zaistniała sytuacja sprawiła, że parafia została niemal w całości pozbawiona środków na utrzymanie. Dziękujemy wszystkim, którzy w poczuciu odpowiedzialności za naszą wspólnotę parafialną, w ramach swoich możliwości, dokonują dobrowolnych wpłat przeznaczonych na tacę za pośrednictwem konta parafialnego, na nasze funkcjonowanie. Serdeczne Bóg zapłać.

♦ Z radością ponawiamy informację, iż w naszym kościele jest nowe tabernakulum. Nie jest to dzieło dokończone, w drugim etapie zostaną dołączone wyzłocone „skrzydła” przy drzwiczkach tabernakulum, które po założeniu stałego podświetlenia nadadzą całości szczególny wygląd. Dotychczasowe dokonania możemy zobaczyć na stronie internetowej w zakładce WYDARZENIA i GALERIA. Firma, która podjęła się wykonania całości zlecenia będzie oczekiwać na spłatę naszego zadłużenia. Dziękujemy za wszelkie ofiary dotychczas złożone na ten cel i prosimy, w ramach swoich możliwości, o kolejne wpłaty, by nasze dzieło uwieńczyć do czasu odpustu parafialnego, w czerwcu br., kiedy to zamierzamy dokonać uroczystego poświęcenia tabernakulum. Wpłaty przyjmujemy w zakrystii lub poprzez parafialne konto internetowe (Bank Pekao S.A., nr rachunku 46 1240 1864 1111 0000 2206 1283).

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Marcin Piotr JEDLIŃSKI i Joanna Aleksandra PEJAŚ – narzeczeni stanu wolnego, wyznania rzymskokatolickiego, zamieszkują: Szczecin Stołczyn, Parafia pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, które powodowałyby nieważność małżeństwa jest w sumieniu zobowiązany zgłosić w Biurze Parafialnym.

„O Maryjo, Pocieszycielko strapionych,
weź w ramiona wszystkie swoje niespokojne dzieci i wyproś,
aby Bóg zadziałał Swoją wszechmocną ręką
i uwolnił nas od tej straszliwej epidemii,
żeby życie mogło powrócić do normalnego biegu w spokoju.
Zawierzamy się Tobie, która jaśniejesz na naszej drodze
jako znak zbawienia i nadziei,
o łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!”

(Papież Franciszek).